Usuwanie plasteliny z dywanu.

Jak utrzymać dom i życie w czystości? Z Nami nabierze to nowej jakości.
Post Reply
Justyna
Posts: 24
Joined: Fri Aug 09, 2019 11:30 am

Usuwanie plasteliny z dywanu.

Post by Justyna » Mon Feb 20, 2017 5:38 pm

Lepienie z plasteliny to wspaniała forma zabawy dla dzieci, usprawniająca motorykę małą. Niestety podczas zabawy nietrudno, by kawałki plasteliny przez nieuwagę, trafiły wprost na dywan i zostały w niego wdeptane.
W dzisiejszym poście podpowiemy w jaki sposób usunąć tego typu zabrudzenia.A nie jest wcale proste zadanie. Zazwyczaj od razu próbujemy ją zeskrobać, ale plastelina pod wpływem ciepła naszych dłoni i tarcia plastelinę coraz bardziej rozmazuje. Trzeba zatem zamiast rozgrzewać schłodzić zabrudzone miejsce. O tej porze roku to nie duży problem, wystarczy wystawić dywan na balkon i gdy plastelina zamarznie, łatwiej ją zeskrobać. Następnie należy usunąć ściereczką zamoczoną w czystym alkoholu pozostałości barwnika. Na zakończenia trzeba wyprać zabrudzony fragment płynem do prania dywanów.

Oczywiście znacznie trudniej wyczyścić taki dywan latem. Tu z pomocą może przyjść sprężone powietrze w sprayu. Odwróciwszy puszkę do góry nogami, przyciskamy przycisk i zamrażamy spryskiwaną powierzchnię.

plastelina. dywjpg.jpg

PlasteW podobny sposób- przy użyciu niskiej temperatury- pozbędziemy się plasteliny z ubrania. Należy włożyć je do foliowej torebki i zostawić na noc w zamrażalniku. Twardą plastelinę delikatnie wykruszamy z ubrania np. przy użyciu stołowego noża, a resztki plasteliny usuwamy ściereczką zwilżoną w czystym alkoholu.

Justyna
Posts: 24
Joined: Fri Aug 09, 2019 11:30 am

Artykuł 18

Post by Justyna » Mon Aug 12, 2019 10:47 am

Artykuł 18

Post Reply