Jak usunąć plamy z czerwonego wina?

Jak utrzymać dom i życie w czystości? Z Nami nabierze to nowej jakości.
Post Reply
Justyna
Posts: 24
Joined: Fri Aug 09, 2019 11:30 am

Jak usunąć plamy z czerwonego wina?

Post by Justyna » Sat Dec 31, 2016 1:53 pm

Zimowe wieczory nastrajają do sięgnięcia po lampkę wina. Co więcej rozpoczynamy karnawał, więc trunek ten zapewne częściej niż zwykle będzie gościł na naszych stołach. Niestety, o ile czerwone wino pite w rozsądnych ilościach wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, o tyle wystarczy chwila nieuwagi, by pozostawiło trudne do usunięcia plamy na naszej garderobie, meblach lub dywanie. W takich przypadku trzeba działać szybko! Warto skorzystać z poniższych wskazówek.
Jeśli plama powstała na ubraniu lub dywanie trzeba ją jak najszybciej namoczyć, aby nie zdążyła dotrzeć do głębszych warstw tkaniny. Na plamę kładziemy ręcznik papierowy, który wchłonie część płynu z materiału. Następnie posypujemy poplamione miejsce solą kuchenną lub sodą oczyszczoną. Po spłukaniu możemy powtórzyć tę czynność jeszcze raz.

Plam na białym materiale można pozbyć się używając samej wody utlenionej- roztworu 2% lub jej połączenia z płynem do mycia naczyń.

Gdy mamy do czynienia z kolorowymi ubraniami, zaplamione miejsca możemy zalać gorącym mlekiem.

Po każdej z tych metod usuwania plam po winie ubranie należy ponownie zamoczyć w zimnej wodzie wymieszanej z płynem do prania, a następnie wyprać w niskiej temperaturze.
wino.jpg


Należy pamiętać, że dopóki plama z czerwonego wina nie zostanie w całości usunięta, nie można prasować ubrania, gdyż wysoka temperatura utrwali plamę.
W przypadku suchych plam z czerwonego wina sytuacja jest nieco trudniejsza. Tu także warto sięgnąć po mieszankę sody oczyszczonej i wody. Uzyskaną substancje nakładamy na plamy i zostawiamy na kilka godzin, co jakiś czas zwilżając zabrudzone miejsce.. Na koniec dokładnie płuczemy materiał czystą wodą.

Soli i sody oczyszczonej możemy użyć także przy plamach na dywanie, usuwając jej nadmiar przy użyciu gąbki lub ręcznika . Po kilku godzinach płuczemy wszystko dokładnie czysta wodą i suszymy. Po zabiegu odkurzamy dywan, by usunąć pozostałości po soli.
Plamy na plastikowych lub innych powierzchniach usuniemy przy u mleczka do czyszczenia.

Jak widać usuwanie plam po winie, jeśli przystąpimy do niego w odpowiednim czasie, wcale nie musi być trudne.

#czerwone wino #plamy po czerwonym winie #usuwanieplam #red wine stains

Justyna
Posts: 24
Joined: Fri Aug 09, 2019 11:30 am

Artykuł 14

Post by Justyna » Mon Aug 12, 2019 10:40 am

Artykuł 14

Post Reply