Komputer bez kurzu w kilka chwil!

Jak utrzymać dom i życie w czystości? Z Nami nabierze to nowej jakości.
Post Reply
Justyna
Posts: 24
Joined: Fri Aug 09, 2019 11:30 am

Komputer bez kurzu w kilka chwil!

Post by Justyna » Fri Oct 21, 2016 4:21 pm

Kto z was wyobraża sobie życie lub choć kilka dni bez komputera? Pewnie niewielu…
Nic dziwnego, komputer to w dzisiejszych czasach niebywale potrzebne urządzenie, używane zarówno w pracy jak i w celach rozrywkowych. Aby działał i służył nam jak najdłużej, musimy jednak pamiętać o jego regularnym czyszczeniu.
Nie chodzi jedynie o pozbywanie się niepotrzebnych plików z dysku twardego, ale także usuwanie gromadzącego się na różnych elementach kurzu i zanieczyszczeń. A ilość jaka znajduje się w naszych komputerach może być doprawdy zadziwiająca-w jednostce centralnej jest bowiem wiele elementów, a to wprost idealne miejsce dla kurzu!


Potrzebne narzędzia:
Zanim przystąpimy do czyszczenia komputera musimy oczywiście przygotować niezbędne narzędzia m.in. śrubokręt, sprężone powietrze w puszce oraz zwykły pędzel malarski.

Głównym miejscem, w którym znajdziemy duże pokłady kurzu jest zasilacz. Zazwyczaj nie trzeba go rozkręcać, wystarczy przez otwory w obudowie przedmuchać go sprężonym powietrzem. W podobny sposób możemy wyczyścić procesor, kartę graficzną i płytę główną. Jeśli jednak zgromadzonego brudu jest bardzo dużo, a elementy są pokryte lepką mazią, warto rozmontować je i wyczyścić pędzelkiem.
Ostatnim punktem czyszczenia naszego komputera, powinno być przedmuchanie całego wnętrza obudowy, w innym wypadku zgromadzony na niej kurz ponownie osiądzie na pozostałych podzespołach.
komputer.jpg


Jak widać wystarczy tak niewiele, by osiągnąć zadowalające efekty- cichszą pracę wentylatorów, lepsze odprowadzanie ciepła i zwiększoną wydajność.
#kurz w komputerze# brudny komputer #dirtycomputer

Justyna
Posts: 24
Joined: Fri Aug 09, 2019 11:30 am

Artykuł 8

Post by Justyna » Fri Aug 09, 2019 4:53 pm

Artykuł 8

Post Reply