Pozbądź się brzydkiego zapachu z pralki i ciesz się czystym praniem!

Jak utrzymać dom i życie w czystości? Z Nami nabierze to nowej jakości.
Post Reply
Justyna
Posts: 24
Joined: Fri Aug 09, 2019 11:30 am

Pozbądź się brzydkiego zapachu z pralki i ciesz się czystym praniem!

Post by Justyna » Sun Sep 25, 2016 1:38 pm

Pralka to bez wątpienia jedno z urządzeń, które znacznie ułatwia nam życie i poprawia jego komfort. Niestety twarda woda, niewłaściwe użytkowanie to czynniki sprawiające, że po kilku latach pralki zaczynają się psuć. Wiele awarii przewyższa koszt nowego sprzętu, jednak bardzo często zanim do nich dojdzie, pralka „daje nam znać”, że coś z nią nie tak. Jednym z takich sygnałów jest sytuacja, gdy urządzenie po prostu nie dopiera właściwie ubrań i wydobywa się niego nieprzyjemny zapach. To ewidentny znak, że w pralce zgromadził się brud, kurz lub nawet pleśń i należy ją wyczyścić zanim zepsuje się na dobre!

Jak to zrobić? Jak przedłużyć żywotność naszej pralki a jednocześnie sprawić, by nasze pranie zawsze było czyste i pachnące?

Na początku warto dokładnie usunąć osad, który gromadzi się na gumie otaczającej wejście bębna. Możemy zrobić to za pomocą wilgotnej ściereczki lub szczotki do zębów oraz gorącej wody.
pralka brudna.jpg


Po wykonaniu tego kroku, możemy przejść do czyszczenia dozownika, w którym jak wiadomo zbierają się resztki proszku, płynów, wpływające negatywnie na jakość prania.
Delikatnie wysuwamy dozownik i opłukujemy go gorącą wodą. Przy pomocy szczoteczki do zębów, usuwamy pozostałości środków piorących.
Gdy już uporamy się z tą częścią pralki, przechodzimy do pozbycia się brzydkiego zapachu.

Tak jak w wielu wypadkach, tak i tu możemy sięgnąć po ocet.
Do pojemnika na proszek wlewamy 2 szklanki octu i ustawiamy pustą pralkę na cykl prania w temperaturze minimum 40 stopni C. Po skończonym praniu uruchamiamy kolejne, tym razem już bez użycia octu.
Jeśli nadal czujemy zapach octu, musimy powtórzyć cykl.
Z pomocą w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu, przyjdzie nam też oczywiście niezawodna soda oczyszczona. Do pojemnika na proszek wsypujemy ok.szklanki sody oczyszczonej. Ustawiamy pralkę na temperaturę 60C

Możemy również wykorzystać środek wybielający.
Mieszamy go w proporcjach 1:1 ciepłą wodą i wykorzystujemy do czyszczenia części pralki, m.in. dozownika na proszek, bębna, pozostawiając na ok. pól godziny. Wykorzystując ten środek, pamiętajmy o użyciu gumowych rękawiczek. Na koniec ustawiamy pustą pralkę na najwyższą temperaturę. Po jednym praniu, do dozownika wlewamy ocet i włączamy kolejny cykl.

Czyszczenie pralki należy powtarzać raz na 2-3 miesiące. Dzięki temu sprawimy, że nasze pranie będzie idealnie czyste i pachnące, a my będziemy mogli się cieszyć dobrze działającą pralką przez długie lata.

pralka.jpg

Justyna
Posts: 24
Joined: Fri Aug 09, 2019 11:30 am

Artykuł 6

Post by Justyna » Fri Aug 09, 2019 3:45 pm

Artykuł 6

Post Reply