Usuń kamień z czajnika i ciesz się pyszną kawą!

Jak utrzymać dom i życie w czystości? Z Nami nabierze to nowej jakości.
Post Reply
Justyna
Posts: 24
Joined: Fri Aug 09, 2019 11:30 am

Usuń kamień z czajnika i ciesz się pyszną kawą!

Post by Justyna » Sun Sep 25, 2016 12:23 pm

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że woda to źródło życia. Niestety ta płynąca w wielu naszych kranach bardzo często jest twarda i tworzy kamień, który osadza się na wielu sprzętach gospodarstwa domowego, w tym przede wszystkim, czajnikach...

Oczywiście możemy założyć specjalne filtry, które mają za zadanie zmiękczyć wodę, nie jest to jednak rozwiązanie, na które mogą sobie pozwolić wszyscy ze względu na dość wysoki koszt. Innym sposobem będzie zaopatrzenie się w dzbanek filtrujący. Jeśli jednak nie chcemy lub nie możemy sięgnąć po żadną z tych opcji, musimy w inny sposób uporać się z problemem kamienia.

A kamień w czajniku nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też niewątpliwie wpływa na działanie urządzenia jak i jakoś wody, a tym samym smak kawy, herbaty jak i nasze zdrowie.
Jeśli problem brzydkiego osadu wewnątrz czajnika dotyczy także ciebie, uważnie zapoznaj się z naszymi wskazówkami.
W dzisiejszym poście podpowiemy jak w prosty sposób przedłużyć życie czajnika i usunąć znienawidzony kamień. Przy twardej wodzie czynności te należy powtarzać raz na dwa miesiące!

Tak jak w wielu przypadkach i tu sprawdzą się substancje dostępne w naszych domach.
Warto sięgnąć po niezawodną sodę oczyszczoną. Wystarczy wsypać dwie łyżeczki do czajnika i zostawić na kilkanaście minut. Po tym zabiegu czajnik należy bardzo dokładnie wypłukać.

Przy średnim osadzie z kamienia pomocny będzie także sok z cytryny . Wlewamy około szklanki soku i po upływie godziny płuczemy czajnik wodą. Osad zazwyczaj najbardziej gromadzi się na dnie. Możemy wyczyścić je kiedy czajnik jest zimny, za pomocą wilgotnego ręcznika z niewielką ilością sody.

Podobne działanie do cytryny ma oczywiście kwasek cytrynowy - do czajnika wsypujemy jedną torebkę kwasku i nalewamy pół czajnika wody. Mieszankę tę zagotowujemy i pozostawiamy na 3 godziny.
Możemy wypróbować także-Coca-coli. Napój nie należący do zdrowotnych numerów 1, tu jednak powinien sprawdzić się całkiem nieźle. Wlewamy szklankę napoju do czajnika, dodajemy trochę wody i zagotowujemy.

Jeśli powyższe sposoby zawiodą możemy sięgnąć po ocet – to jeden z najskuteczniejszych domowych odkamieniaczy, ma jednak pewną wadę. Aby pozbyć się uporczywego zapachu, który pozostawia, trzeba wielokrotnie umyć urządzenie i zagotować wodę. Do czajnika wlewamy szklankę octu i pół szklanki wody, zagotowujemy i odstawiamy na godzinę.

Po zastosowaniu każdej z opisanych metod odkamieniania, zanim użyjemy czajnika do przyrządzenia herbaty, musimy dokładnie go wypłukać i kilkukrotnie zagotować w nim czystą wodę.

Jeśli nie masz czasu lub ochoty korzystać z domowych sposobów na rynku dostępnych jest wiele środków usuwających kamień. Pamiętaj jednak, by sięgać tylko po te, które zostały dopuszczone do czyszczenia urządzeń mających kontakt z żywnością.
#osad z kamienia #twarda woda #kamień w czajniku #czyszczenie czajnika
Powodzenia!

Justyna
Posts: 24
Joined: Fri Aug 09, 2019 11:30 am

Artykuł 5

Post by Justyna » Fri Aug 09, 2019 1:12 pm

Artykuł 5

Post Reply