Brudny laptop.

Jak utrzymać dom i życie w czystości? Z Nami nabierze to nowej jakości. 2016-2017.
Awatar użytkownika
Justyna
Posty: 24
Rejestracja: 17 sie 2016, 22:16

Brudny laptop.

Postautor: Justyna » 21 paź 2016, 17:39

W ostatnim poście pisaliśmy o czyszczeniu komputerów stacjonarnych z kurzu, a co z laptopami? One też oczywiście wymagają pielęgnacji. To właśnie laptopy przenosimy z miejsca na miejsce, pracujemy na nich w miejscach publicznych, jemy przed i nad nim, nie zawsze pamiętając o wszystkich zasadach higieny. Nic więc dziwnego, że gromadzi się na nich wiele brudu i kurzu.
Dodatkowo, o tym, że jest co czyścić przekonują badania, z których wynika, że to właśnie na laptopach wykrywane są różne gatunki bakterii m.in. gronkowiec złocisty czy pałeczki okrężnicy (E-Coli). Dalej chyba nie trzeba wymieniać? Regularne czyszczenie laptopa podniesie nie tylko wydajność pracy naszego sprzętu, ale także pozwoli uniknąć wielu, niekiedy groźnych, chorób.

Do usunięcia odcisków palców i innych zanieczyszczeń z ekranu komputera możemy użyć ściereczki z mikrofibry nasączonej specjalnym płynem do czyszczenia monitorów. Jeśli ekran nie jest bardzo brudny, wystarczy przetarcie suchą, miękką szmatką. Z pomocą przyjść nam mogą także specjalne ściereczki do czyszczenia powierzchni ekranu. Przy czyszczeniu monitora należy pamiętać, by nie zmoczyć klawiatury, bo laptop może przestać działać prawidłowo.
laptop.jpg
laptop.jpg (327.92 KiB) Przejrzano 8429 razy


Po wykonaniu tego kroku, można przejść do usunięcia brudu, okruszków i kurzu z klawiatury. Do jej czyszczenia warto użyć odkurzacza! Należy jednak pamiętać, by ustawić go na najniższe obroty i dopiero przystąpić do odkurzania, delikatnie dotykając klawiatury. W ten sposób powinniśmy pozbyć się większości zanieczyszczeń i okruchów. Jeśli nie chcemy sięgać po odkurzacz, możemy po porostu obrócić klawiaturę do góry nogami, by wypadły wszelkie okruchy.
Na koniec warto użyć także specjalistycznych środków bakteriobójczych, aby usunąć z klawiatury i panelu dotykowego zgromadzenie bakterie i zdezynfekować powierzchnię. Jeśli takowych nie posiadamy, możemy wykorzystać bawełniane patyczki do uszu do czyszczenia wąskich rowków pomiędzy klawiszami klawiatury. Pozostaje już przetarcie szmatką pozostałych elementów obudowy i mamy laptop jak nowy
dirty laptop.jpg
dirty laptop.jpg (493.3 KiB) Przejrzano 8429 razy


#brudny laptop #czyszczenie laptopa #czyszczeniemonitora

Admin
Administrator
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2016, 13:04

Czysty laptop. Czysta Klawiatura.

Postautor: Admin » 27 paź 2016, 18:01

No proszę Justyno, teraz dzięki Tobie i Twojemu artykułowi każdy Domainer i każda osoba z branży informatycznej (a także każda z osób z innych branż, która również pracuję przed komputerem) będzie miała czysty komputer podczas wykonywania swojej pracy:) Oczywiście nie tylko osoby z branży będą posiadać czysty laptop czy czysty komputer stacjonarny:) Ale też coraz ważniejsza staje się kwestia czym zajmujemy się wpatrując się w ekran monitora laptopa lub stacjonarnego komputera.

Warto też zauważyć, że jakiś czas temu firma DELL w pewnym stopniu rozwiązała problem wkładając pomiędzy klawisze klawiatury... folię:)
Poniżej zdjęcia przedstawiające to rozwiązanie:

DSC03301sc.jpg
Folia pomiędzy klawiszami klawiatury w laptopie #czystaKlawiatura #czystyLaptop
DSC03301sc.jpg (296.57 KiB) Przejrzano 8419 razy


DSC03308sc.jpg
Folia pomiędzy klawiszami klawiatury w laptopie #czystaKlawiatura #czystyLaptop
DSC03308sc.jpg (271.46 KiB) Przejrzano 8419 razy


Wiadomo, że z czasem pod folię przedostaję się powietrze i jak można zauważyć powstają małe pęcherzyki powietrza, a z prawej strony folia nie trzyma tak dobrze - głównie przez miejsce gdzie można ją zdjąć), lecz to rozwiązanie przyniosło mi spokój jeśli chodzi o czyszczenie klawiatury na długie lata:)
Nie wiem czy ta metoda jest obecnie zastosowana przy większej ilości laptopów, na pewno jednak warto zwrócić na to uwagę przy wyborze laptopa.
Pamiętam, że przy moim pierwszym (niemarkowym) laptopie mogłem tylko pomarzyć o takich rozwiązaniach:)

Podsumowując: Przy wyborze laptopa warto rozeznać się w tym temacie - jak ten problem jest rozwiązywany obecnie przy poszczególnych markach i modelach, bo czasem może warto dołożyć parę złoty więcej, ale kupić sprzęt, który w pewnym sensie sam zadba o czystość przynajmniej klawiatury:)

Pozdrawiam,
Admin StrefaCzyszczenia.pl
Komfortowe przewozy do Anglii:
Przewozy do Anglii

Awatar użytkownika
Justyna
Posty: 24
Rejestracja: 17 sie 2016, 22:16

Re: Brudny laptop.

Postautor: Justyna » 06 lis 2016, 16:54

Mój laptop kupowany 2,5 roku temu posiadał taką folię, ale pan w serwisie powiedział, żeby to usunąć, więc posłuchałam... Pozostaje mi bieżące czyszczenie laptopa, przy którym nie/stety uwielbiam jeść:).
Pozdrawiam
Justyna


Wróć do „Czyszczenie i pranie (Dom)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości