Strona 1 z 1

Usuwanie plasteliny z dywanu.

: 20 lut 2017, 17:38
autor: Justyna
Lepienie z plasteliny to wspaniała forma zabawy dla dzieci, usprawniająca motorykę małą. Niestety podczas zabawy nietrudno, by kawałki plasteliny przez nieuwagę, trafiły wprost na dywan i zostały w niego wdeptane.
W dzisiejszym poście podpowiemy w jaki sposób usunąć tego typu zabrudzenia.A nie jest wcale proste zadanie. Zazwyczaj od razu próbujemy ją zeskrobać, ale plastelina pod wpływem ciepła naszych dłoni i tarcia plastelinę coraz bardziej rozmazuje. Trzeba zatem zamiast rozgrzewać schłodzić zabrudzone miejsce. O tej porze roku to nie duży problem, wystarczy wystawić dywan na balkon i gdy plastelina zamarznie, łatwiej ją zeskrobać. Następnie należy usunąć ściereczką zamoczoną w czystym alkoholu pozostałości barwnika. Na zakończenia trzeba wyprać zabrudzony fragment płynem do prania dywanów.

Oczywiście znacznie trudniej wyczyścić taki dywan latem. Tu z pomocą może przyjść sprężone powietrze w sprayu. Odwróciwszy puszkę do góry nogami, przyciskamy przycisk i zamrażamy spryskiwaną powierzchnię.

plastelina. dywjpg.jpg
plastelina. dywjpg.jpg (19.12 KiB) Przejrzano 10338 razy

PlasteW podobny sposób- przy użyciu niskiej temperatury- pozbędziemy się plasteliny z ubrania. Należy włożyć je do foliowej torebki i zostawić na noc w zamrażalniku. Twardą plastelinę delikatnie wykruszamy z ubrania np. przy użyciu stołowego noża, a resztki plasteliny usuwamy ściereczką zwilżoną w czystym alkoholu.

Re: Usuwanie plasteliny z dywanu.

: 01 gru 2017, 19:13
autor: Mowel.pl_promocje
Firma Mowel wyczyści dywan z plasteliny i z każdej plamy:)
Perfekcyjne czyszczenie wykładzin, pranie dywanów, czy czyszczenie tapicerki samochodowej:)

Specjalna oferta na święta, wystarczy skorzystać w grudniu z Naszych usług, aby otrzymać kupon na 50 PLN :)

http://mowel.pl/swiateczna-oferta-na-czyszczenie-kielcach/Wesołych świąt!