Page 1 of 1

Jak usunąć plamy z wosku?

Posted: Tue Feb 14, 2017 5:03 pm
by Justyna
Dziś walentynki. A cóż lepiej niż światło świec zbuduje wspaniałą, intymną atmosferę? Niestety wystarczy chwila nieuwagi, by na ubraniu lub dywanie pojawiły się plamy z roztopionego wosku. Jak szybko i łatwo go usunąć?

plamy z wosku.jpg


Otóż pierwszym krokiem w przypadku usuwania wosku z tkanin, obrusu lub dywanu jest pozbycie zaschniętej części wosku. W celu łatwiejszego usunięcia jego nadmiaru można, włożyć ubranie do torebki i tak przygotowane umieścić w zamrażarce do czasu, aż wosk stwardnieje.
W przypadku elementów większych rozmiarów np.dywanu, warto przyłożyć do zabrudzonego miejsca owinięte w folię kostki lodu. Gdy wosk będzie już twardy, wystarczy zeskrobać go za pomocą niezbyt ostrego narzędzia.

Po usunięciu większości wosku z tkaniny kładziemy pod i na plamę kawałek bibuły lub papieru śniadaniowego. Następnie przesuwamy po papierze gorącym żelazkiem do czasu, aż zaabsorbuje on nadmiar wosku i plama całkowicie zniknie. Jeśli plama jest duża, może być niezbędna zmiana bibułki, by usunąć całe zabrudzenie.
#plamyzwosku #candlestain #plamyposwiecy #wosk #plamy

Artykuł 17

Posted: Mon Aug 12, 2019 10:47 am
by Justyna
Artykuł 17