Page 1 of 1

Jak usunąć sierść z mebli i dywanów?

Posted: Mon Jan 09, 2017 1:52 pm
by Justyna
Z posiadaniem w domu czworonożnego przyjaciela- kota lub psa, oprócz pozytywnych aspektów takich jak zdobycie wiernego przyjaciela i towarzysza zabaw, wiążą się też pewne obowiązki. Jednym z nich jest chociażby sprzątanie sierści pozostawianej przez zwierzę. Najczęściej gromadzi się ona na dywanach i kanapie. Taka wyleniała sierść nie tylko nie wygląda estetycznie, ale też bardzo szybko roznosi się po całym mieszkaniu .Dziś podpowiemy jak się jej stamtąd pozbyć.

Możemy skorzystać z samoprzylepnej rolki do czyszczenia ubrań. Warstwa taśmy z klejem nie tylko dobrze usuwa zanieczyszczenia z ubrań, ale także sierść z elementów tapicerowanych. Jeśli takowej nie posiadasz możesz sięgnąć po zwykłą grubszą taśmę. Naklejaj ją po kawałku na tapicerkę i w ten sposób usuwaj przyklejającą się do niej sierść.
rolka.jpg

W podobny sposób działa sucha gąbka lub nieco zwilżona gumowa rękawiczka- możemy nimi zebrać włosy, które nasz ulubieniec zostawił na kanapie. Powinniśmy zacząć od górnej części mebla, kierując się ku dołowi.Po czyszczeniu gąbkę należy wypłukać w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i po każdym użyciu dokładnie wyczyścić.
piessierść.jpg

Posiadając zwierzaka mającego sierść musimy polubić częste odkurzanie, dzięki któremu sierść w mniejszym stopni będzie rozprzestrzeniała się po mieszkaniu. Część odkurzaczy wyposażona jest z specjalną końcówkę zbierającą sierść, którą możemy stosować nie tylko do czyszczenia podłóg, ale także dywanów i kanap.
Częste szczotkowanie naszych pupili sprawi, że nadmiar sierści zostanie przez nas usunięta, a co za tymi idzie jej osiadanie na kanapach i innych meblach będzie nieco zminimalizowane.

#sierśćpsa #sierść #usuwaniesierści #jakpozbyćsięsierści #sierść kota #czyszczeniesierści #pies

Re: Jak usunąć sierść z mebli i dywanów?

Posted: Sat Mar 04, 2017 11:02 am
by RumsvetKeymn
Dzień dobry:)
Pan Justyna bardzo elegancko wszystko opisała na temat czyszczenia mebli i dywanów z sierści psa czy kota.
Jeśli ktoś jednak nadal ma problemy w temacie "czyszczenie dywanow z siersci" lub "czyszczenie tapicerki meblowej z siersci"
to zapraszamy do kontaktu z Naszą firmą:
http://mowel.pl/kontakt/

Kielce i okolice (do 30 km) dojazd gratis.

Jesteśmy prawdopodobnie najlepszą firmą w Naszym regionie,
dysponujemy wysokiej klasy sprzętem i używamy renomowanych środków czyszczących.

W kontekście czyszczenia nie ma dla Nas rzeczy niemożliwych :)
Przyklad:
http://mowel.pl/profesjonalne-pranie-dy ... dywanikow/

Jak widać - przyjmujemy również zadania specjalne:)

Serdecznie pozdrawiamy,
Ekipa Mowel.pl :)

Artykuł 15

Posted: Mon Aug 12, 2019 10:40 am
by Justyna
Artykuł 15